Tällä olis tarkoitus ajella siihen saakka että ton kanian saisi kisakuntoon. Pikkasen pitää korroosiokorjausta,maalitalkoita ja sisustamuutoksia nikkaroida. Tarkoitushan olisi tehdä sillai simppeli matkailumalli kohtuu budjetilla,mutta kuitenkin pelaava kokonaisuus.
Autosta sen verran,että vaikka aina takamoottoria vähän karsinu niin ei se pöllömpi ole. Pitkäkeppinen versio vielä,ni paletti on valmis.
Mutta toihan pelaa kivasti,yllätyin positiivisesti auton ajettavuuteen ja tekniseen toimivuuteen. Vaikka lyhyt onkin,niin ei se maantiellä mikään venkula ole. Sitä vastoin ketterä kyllä,taipuu rohkeemman käsissä varmaan samaan ku perusiso pakettiauto. Vaikka Man onkin. Hallintalaitteistohan on modernia,(ollu varmaan toisen maailmansodan aikaan) mutta simppeliä saksalaista. Moottori on ihan kelvollinen,vaikkakin mitään tietoa ei oikein mistään löydykkään. Litroja pitäisi olla 12(?) mutta luulen olevan se pienempi alle 8 liter. Kaippa se selviää ku numeroita kaivaa esiin.
Mutta joo,muuta en alkaisi oikeastaan valittamaan ku tiedonkeruuongelmaa alustasta. Koppa ku onki hyvä ja tuttu.


