
Peli on siis pitkä ja korkea kevyt kuorma-auto jatko-ohjaamolla 2+3 istumapaikoilla.
Auto siis tekee ihan päivittäisen arkiauton virkaa, mutta siinä sivussa on ajatus jatkojalostaa tästä sellaisiin yhden-kahden yön pikareissuihin soveltuva "pikkukulkuri".
Mitenkäs se nyt on tuon väliseinän kanssa, pakko se on olla, vaan täytyykö sen olla umpinainen vai onko mahdollista erottaa kuormatila ja matkustamo vaikka metalliverkolla joka olisi kiinni tukevassa kehikossa?
Nykyinen sovellus on jostain 30x30 neliöputkesta tehty runko jossa on luokkaa 9mm vaneri päällä.
Näin maalaisjärjellä ajateltuna, niin ei se vastaavankaltaiseen runkoon kiinnitetty metalliverkko ainakaan yhtään heikompi ole

Ajatuksena olisi siis tehdä tavaratilaan kolmelle isolle koiralle häkkipaikat ja häkkien päälle makuupaikat kahdelle aikuiselle. Häkin etuseinä toimisi siis väliseinän alaosana ja sängyn takareunasta taas voisi tehdä seinän kattoa vasten.
Yläosa voisi olla vaikka umpinainenkin, mutta alaosan täytyisi olla ilmankierron ja eläinten kuljetuksenaikaisen valvonnan tähden avoin.
Peräosa on tarkoitus myös eristää jotenkin, jää nähtäväksi miten, mutta jotain on tietysti pakko tehdä ihan jo melutason takia.
Jokin pieni jääkaappi ja vaikkapa mikroaaltouuni voisivat tulla myös kyseeseen eväiden säilytystä ja lämmitystä varten.
Autossa on valmiina huikea 600W invertteri jonka varmaan korvaan suuremmalla samalla kun kehittelen jonkinmoisen hupiakuston.
Katsotaan nyt kuinka tämä tästä kehittyy, auto on sentään ehtinyt olla jo reilun vuorokauden pihassa. Tavaratilan hyllyt saivat kyytiä samantien kun auto pysähtyi
