Putket on outokummun kromiterästä (ei ruostu ja halvempaa kuin rosteri) muistaakseni 30*30*2 ja löyty mustajärveltä. Pressu on teetetty masan pressulla, porissa.
Jos myrsky tulee, niin mennään sisälle, markiisi kestää kyllä. Ei vielä hirmumyrskyssä olla oltu, mutta se on tosiaan rakennettu kestämään, eli voihan se bussi kaatuakin

Joka tuki on ihan erikseen, eli yhdestä putkesta tuli ylärima, sekä vinotuki, siitä tuo leveys. Yläriman päässä on koukku ja bussissa vartaavasti lenkki, joten ne saa koottua maasta käsin, eikä tarvii kiipeillä. Alareevalle on ikkunoiden välissä kiinnike (ihan putltti reikään) ja pysyy taatusti.
Pressu tulee uralistaa, ja paikoilleen vetämiseen ikäväkyllä tarvitaan kaks henkilöä, muuten tuon saisi kasattua/purettua yksinkin.
Taitaa siinä parilla hengellä mennä 15-20 min kasauksessa/purkamisessa.
Hemmetin oon tyytyväinen tuohon, mitä viimekesä sitä käytettiin.
Saa tulla ihmettelemään, jos poikkeette Joskus äkkilähtö(kiihdytys)kisoissa.