Moro, olen uus jäsen ja autoa olen nyt etsimässä. Tuollainen Volvo oli nettikaravaani.com myynnissä ja kun autosta kyselin niin omistaja sanoi että korin runko on rst ja pellit alumiinia, onko asia näin?
Auto on 550km päässä niin en pääse itse asiaa nyt tutkimaan :/
Oisko kellään tietoa kyseisestä autosta ja oisko kellään paikallisella kylähullulla mielenkiintoa käydä katsomassa missä kunnossa auto on ja onko sitä mitään järkeä ostaa?
https://m.nettikaravaani.com/omavalmist ... ol/1475899
Volvo vanhool - 86
- Timppa
- Ajoneuvos
- Viestit: 513
- Liittynyt: 17 Maalis 2005 22:13
- Truck: Carrus 602 B 10 M
- Location: Hollola
- Member id: 2
- Paikkakunta: Hollola/Lahti
Re: Volvo vanhool - 86
Ei ole korin runko rst , jonkun verran kyllä rst. tä löytyy mutta ei kehumaan pääse .
Oston järkevyyden määritys on jo aika vaikea kysymys .
Oston järkevyyden määritys on jo aika vaikea kysymys .
Re: Volvo vanhool - 86
Toinen vaihtoehto ois scania k112 - 88,onko näissä kahdessa isoja eroavaisuuksia joka puoltaisi toisen ostoa?
- Rosvolinna
- Vapaaherra
- Viestit: 3659
- Liittynyt: 10 Marras 2007 15:29
- Truck: B10M + MB515
- Location: Vihti
Re: Volvo vanhool - 86
Pitäisin tuota himmelin RST-ominaisuutta enemmänkin kosmeettisena seikkana. Alustan palat ovat mustaa rautaa lähes kaikissa autoissa. Eli ilmalautasten kunto, iskareiden kiinnityskohdat, Takarungon palkit, reaktiotankojen kiinnityspisteet...onhan noita ja kaikki patarautaa. 30-vuotta suolaa tekee ihmeitä 12mm rautapalallekin.
Vanhool on kyllä tyylikäs kori; sopivan neliskanttinen ja korkea. Helpottaa sisustamista.
Vanhool on kyllä tyylikäs kori; sopivan neliskanttinen ja korkea. Helpottaa sisustamista.
En mä näistä mitään tiedä, mutta kantapääni on kasvattanut laajahkon mutun
- Lahti32
- Vapaaherra
- Viestit: 4280
- Liittynyt: 03 Helmi 2005 09:05
- Truck: Jäämeri Express
- Location: Lumijoki
Re: Volvo vanhool - 86
Scaniassa on kone takana ja Volvossa se on keskellä. Sehän on makuasia kummasta pitää. Ja mikäs kori siinä Scaniassa on?Mata76 kirjoitti:Toinen vaihtoehto ois scania k112 - 88,onko näissä kahdessa isoja eroavaisuuksia joka puoltaisi toisen ostoa?
Tulevaisuus on sähköinen