Sivu 1/1

Bussi virosta?

Lähetetty: 27 Huhti 2008 20:18
Kirjoittaja Reddewil
Onkohan oikea osasto...

Onko kukaan hakenut tai katsellut tuolta http://www.auto24.ee :stä, tuntuisi hinnat olevan kohdillaan jos suomen hintoihin vertaa.
Tuli vastaan pari, eivätkä ole hinnalla pilattuja, mutta mikähän kunto:
http://fin.auto24.ee/webcache_kasutatud ... 24_ee.html
http://fin.auto24.ee/webcache_kasutatud ... 24_ee.html
http://fin.auto24.ee/webcache_kasutatud ... 24_ee.html

Tuo jälkimmäinen kiinnostaisi, laitoin kyselyä mutta mitään ei ole kuulunut.
Ei kai tuollaisen tuomisessa ole muuta kuin taalat kouraan ja ajaa suomeen konttorille? 1+8 autoksi muutoskatsastaa irtopedeillä ja keittosydeemeillä.

Re: Bussi virosta?

Lähetetty: 28 Huhti 2008 17:44
Kirjoittaja pompo
Reddewil kirjoitti:Ei kai tuollaisen tuomisessa ole muuta kuin taalat kouraan ja ajaa suomeen konttorille? 1+8 autoksi muutoskatsastaa irtopedeillä ja keittosydeemeillä.
ALV tuosta kai maksetaan Suomeen ja Suomen taksalla, jos yksityiskäyttöön tuo.

Re: Bussi virosta?

Lähetetty: 30 Huhti 2008 15:45
Kirjoittaja Jone
Ja Reddevil voi vähentää ensin paikallisen ALVin tuosta myyntihinnasta jos ostat sen oman firman nimissä. Kaupparekisteriotteesta tulee olla kopio mukana jos käyt tuon niin vältyt veron maksamisesta siellä. Eli täytyy todeta että on autoilla kyllä hinta kohdallaan sikäli jos tekniikka on kelvollista jne..