Sivu 1/1
Alustaongelmia tuppereissa
Lähetetty: 13 Marras 2011 13:16
Kirjoittaja Reddewil
http://www.automerkit.fi/uutiset-trendi ... gelma.html
Pitänee ihan paikkansa, kurkatkaapa jonkun, esim. ducato-pakun alle niin siellä voi olla ylläri! =) Onneks isossa autossa on paksummat rungot ja isommat reijät sitten kun tulee!
Re: Alustaongelmia tuppereissa
Lähetetty: 13 Marras 2011 14:14
Kirjoittaja Lahti32
2003 mallin tupperissa samannäköinen alusta kuin 1979 mallin bussissa! Jutussa mainitaan karavaanarilta loppuneen huumori tuon ruosteisuuden nähtyään ja pelkäsi kustannusten olevan hirmuiset. Ei ole kuin pari viikkoa kun korjautin vm 1998 tila-autosta tosi pahan ruostevaurion, molempien helmojen sisäpuolet metrin pitkästi meni sormella tökkimällä läpi 20 senttiä leveästi. Katsastusmieskin sanoi että onpa harvinaisen huonossa kunnossa. Suurin murhe oli hetkellinen pahoinvointivaihe jossa ajatus kuusakosken puruhampaisiin pudottamisesta oli pinnalla. Kasasin taas ajatukset ja korjautin erittäin pätevällä sepällä lähikorjaamossa. 3 tuntia kesti ja 180 euroa maksoi. Katsastusmies ihmetteli tehdyn korjauksen erinomaista laatua ja jopa kysyi kuka on korjannut kun on niin hyvin laitettu. Alustaa tarkasteltaessa havaitsimme sen olevan muualta oikeinkin hyvässä mallissa vielä joten ei tuo 180e kyllä maailmaa kaada eikä autoa pysäytä.
Re: Alustaongelmia tuppereissa
Lähetetty: 14 Marras 2011 09:23
Kirjoittaja kittari
halvalla olet selvinnyt. vieppä täällä helsingin päässä samankuntoisen auton korjattavaksi niin veloittavat sen 3 tuntia pelkästä auton vastaanotosta.