Digitaalinäyttö Volvo Vanhool mittaristo

Avatar
Zyke64
Rattiamiraali
Viestit: 333
Liittynyt: 20 Maalis 2010 16:49
Truck: Volvo Carrus 502
Location: Keminmaa

Digitaalinäyttö Volvo Vanhool mittaristo

Viesti Kirjoittaja Zyke64 »

Vanhoolissa, alusta Volvo B10M, on mittaristossa siinä jarruvalojen ja muiden merkkivalojen välissä sellanen LCD näyttö parilla napilla. Kellohan siinä vois olla esimerkiksi. Mutta vois siinä olla muutakin, ku esim Öljynpainemittaria ei normimallia ole, valo ainoastaan.
Mutta tietääkö joku aiheesta. Avasin mittariston ja se menee 3 pinnillä pohjaan. Siinä paketissa on pari piirilevyä päälekkäin, ja alempi on poikki osittain. Kätevä tinuri korjais tuon, koska vain yksi silta on poikki, karva siihen ja tinaa.
Mutta jos jollain on tietoa tai tarjota ehyttä tilale niin viestiä tulemaan.. :P
Aina pelaa ku itte tekee, tai sitten ei :O
Kori: Carrus star 502 Cargo vm.2001, alusta Volvo B10M-70B , Moottori DH10A 360, ZF-automaatti, Yamaha FJR1300 mopeti. Nyttemmin VanHool 1988, Volvo B10M, 3-akselinen 14,5 meetriä tilahirmua :)
Wonderi
Ajoneuvos
Viestit: 922
Liittynyt: 28 Tammi 2009 00:05
Location: Nokia

Re: Digitaalinäyttö Volvo Vanhool mittaristo

Viesti Kirjoittaja Wonderi »

Siinä näytössä kellon kaverina on trippimittari. Öljynpainemittari on viisarimittari, jos on.
Vastaa Viestiin