Saksan matkalle tekniikkaan liittyviä neuvoja ja vinkkejä

Yleiset tai muut asiat, joille ei ole omaa osastoa
hiflair

Saksan matkalle tekniikkaan liittyviä neuvoja ja vinkkejä

Viesti Kirjoittaja hiflair »

Elikkäs laiva Puolaan lähtee 14.7 siitä ajellaan etelä Saksaan viikoksi kattelemaan maisemia. Hieman hermostuttaa einoastaan tekniset propleemat, että jospa tuo 508 matkamese satuu justiin silloin hajota. Auto on kyllä kunnossa ja huollettu..ajettukin jo pohjois Norja murheitta läpi tänä keväänä.

Siitä huolimatta ottaisin ilolla vinkit mahdollisista puhelinnumeroista lähtien kaikenlaisiin neuvoihin vastaan. Vai onkohan niin että saa myydä romuraudaksi koko laitteen jos jotain sattuu :)
Toisaalta ajattelis että Saksassa saatetaan ymmärtää vieläkin vanhan mersun päälle..sielähän niitä riittää :)
Avatar
KajNyy1
Vapaaherra
Viestit: 2415
Liittynyt: 08 Maalis 2007 21:23
Truck: B10M, Ajokki 7000
Location: (Algarve Portugal)talvella
Member id: 061
Paikkakunta: Espoo
Viesti:

Re: Saksan matkalle tekniikkaan liittyviä neuvoja ja vinkkejä

Viesti Kirjoittaja KajNyy1 »

Menet lähimmälle huoltoasemalle/korjaamolle tiedustelemaan missä Messen saisi korjattua. Usein toinen tai kolmas paikka jonne opastavat suo jo avun. Kartta kourassa kannattaa kysellä ja pyytää kirjoittamaan firman nimen ja osoitteen paperin palalle.
Siitä :D se :lol: iloksi :wink: muuttuu :mrgreen:
KajNyy1
B10M runkono 65, Ajokki 7000 vm -80
https://picasaweb.google.com/108494370080971186320
Skype: kajnyyssonen
hiflair

Re: Saksan matkalle tekniikkaan liittyviä neuvoja ja vinkkejä

Viesti Kirjoittaja hiflair »

Jees :) eiköhän se maalaisjärjellä hoidu sitte paikanpäällä.. Kun ei vaan tunne kulttuuria, niin rupee funtsiin joutavia. tuli jo mieleen et minkähänlaisia vanhojen autojen vihaajia ne siel on, siks oikeestaan kyselinkin, kun tota mallia ei enää "korjata" tietokone kiinni ja joku anturi vaihtoon!

Kiitoksia rohkaisusta! :)
Vastaa Viestiin