Sivu 1/1

Verhoilumattoa ?

Lähetetty: 27 Loka 2009 23:43
Kirjoittaja Travelberg
Mistäpä olette ostaneet? . Olisi tarve sellaisesta paksusta matosta, jolla verhoiltaisiin hyllyjä , kaappeja , tasoja ym.
Liimaamalla kiinni vaneriin.Kiitoksia etukäteeen.

Re: Verhoilumattoa ?

Lähetetty: 28 Loka 2009 09:20
Kirjoittaja Reddewil
Joskus sellaista huopamattoa sai etolasta, eli onko se etra nykyään. Itselläkin olisi tarkoitus löytää vastaavaa huopamattoa täältä lännestä. "Käytävämatto" -rullia näkyy olevan useassakin kaupassa, mutta sitä ei oikein voi liimata, lisäksi se ei veny, ja on liian karkeaakin vielä =)
Sieltä etelästä saa biltemasta kaiutinhuopana, mutta liian pieniä paloja ja kallistakin vielä.
http://www.kxd.fi/ sieltä olen keinoeäimen nahat hankkinut, en muista onko huopaa.

Re: Verhoilumattoa ?

Lähetetty: 28 Loka 2009 10:10
Kirjoittaja haaveilija
Jos neulahuopaa etsit niin sitä saa yleensä samoista paikoista kuin muitakin sisustusmateriaaleja - itse ostin paikallisesta matto ja laattaliikkeestä (matto nurminen oulussa). Hinta oli 10€/m2. Tämä sopii suorille pinnoille hyvin ja helppo laittaa.

Sitten on olemassa toinenkin huopa jolla saa esim moottorikopan verhoiltua, se venyy ja taipuu pyöreisiin muotoihin. En nyt muista tarkkaa nimeä mutta verhoomoista voit kysäistä mistä sitä saisi tai olisiko niillä myydä.

Re: Verhoilumattoa ?

Lähetetty: 29 Loka 2009 19:18
Kirjoittaja Travelberg
Kiitoksia vinkeistä. Mattoliikkeestä löytyi ,15 eeroo/m2. Viikonloppuna asennus käyntiin.