Sivu 1/1
liikennepoisto
Lähetetty: 13 Marras 2012 15:12
Kirjoittaja mb608vm69
Laitoin tossa viime viikolla bussin seisontaan. Tarkoitus tyhjentää riihestä vanha laho matkavene ja sen paikalle saa suojaan talvisäilytykseen,ja odotella ,kun kevät koittaa niin alkaa pohjatöiden tekoon ja maalata.

Re: liikennepoisto
Lähetetty: 13 Marras 2012 20:08
Kirjoittaja housetruck
Hyvä saada katon alle. Meillä taivasalla koko ajan. Tosin ajoa lähes viikottain kuitenkin, toimii kakkos- ja vara-autona meillä tuo MB. Huomennakin keikkaa Siilinjärvelle sen kanssa. Hyvää syksyä ja talvea sinne , koetetaan keväällä poiketa katsomaan 608.a.
Re: liikennepoisto
Lähetetty: 13 Marras 2012 20:56
Kirjoittaja Lahti32
mb608vm69 kirjoitti:Laitoin tossa viime viikolla bussin seisontaan. Tarkoitus tyhjentää riihestä vanha laho matkavene ja sen paikalle saa suojaan talvisäilytykseen,ja odotella ,kun kevät koittaa niin alkaa pohjatöiden tekoon ja maalata.

Jaa nytkö jo siinä on maalin tarvetta, tuntuu siltä että vastahan sitä pellitettiin tuossa kaverin pihalla mutta taitaa siitä olla jo 10 vuotta

Re: liikennepoisto
Lähetetty: 15 Marras 2012 09:06
Kirjoittaja mb608vm69
Pientä laittoo se vaatii vaan.
Re: liikennepoisto
Lähetetty: 15 Marras 2012 12:10
Kirjoittaja Reddewil
Pesu ja myllytys
