Juolahti mieleen ajatus että jospa laittaisi aggrekaatin alle pienet ilmatyynyt Loppuisi runkoääni sisälle Nythän se lepää 19mm solukumilevyn päällä omassa lokerossaan mutta tahtoo vielä kaapinovet väristä aggrekaatin käydessä Mikähän olisi sopiva ilmatyyny, onnistuisikohan jos laittais toisen pohjalevyn telineeseen ja levyjen väliin vaikka henkilöauton renkaan sisuskumin Painetta sitten säädellen kokeilee kuinka toimii
Voiskos agrekaatin ripustaa pakoputkissakin käytetyillä paksuilla kumilenkeillä ylhäältä "alaskäsin" , ja tukea samoilla siten ettei pääse liikkumaan.
Viimeksi kun tuota pohdin homma lahos siihen, että kiinteän ulosjohdetun pakoputken pitää, myös olla joustava.
Täysin värinätön ratkaisu kuudella eurolla Kaksi lastenpyörän 12" sisuskumia kahden pohjalevyn väliin. Kelluva ratkaisu. Kannattaa tehdä nimittäin tuli uskomattoman hyvä lopputulos! Ei kuulu sisälle juuri mitään moottoritilan äänieristeiden läpi eikä autossa kaapinovet värise Pystyy varmasti vaikka nukkumaan autossa aggrekaatti päällä Kokeilen vielä yhdellä paksulla 20" ja sisäkkäin toisella 12" renkaalla jos se vähentäisi keinumista käynnistysvedon aikana. Pitää muuten olla ajossa ns. kuljetustuenta (vrt pesukoneet) jonka tein siitä solukumilevystä.
Bussiton kirjoitti:Entä millaset paineet renkaissa Onko sulla jotain äänieristettä tossa aggrekaatin rungossa
Renkaisiin sen verran ilmaa että juuri kantaa painon.... On siinä yksi eriste tossa koneessakin, siinä oli sellainen äänieristelaatikko. Jos joku tarvii sitä, saa Limingasta hakea ohikulkeissaan, 8-tiestä 100m
Pätevän olonen modaus. Se että kuljetustukia ei tarviis, niin levyttäs tuon agren kehikon ja laittas sivuillekki renkaat ja paineen avulla puristas paikolleen, vois hyrrätä vaikka ajonkin aikana =) Vai tuliskohan tukea liikaa ja värinät välittyisi koriin?