Sivu 1/1

Muuttolinnut!

Lähetetty: 27 Syys 2009 19:35
Kirjoittaja KajNyy1
Huomenna starttaa Tyynismaat Sauna Scaniallaan Portugaliin, samon Irja lienee lähdössä kuukauden sisällä kohteena Espanjan Andalucia. Itse lähdemme n. 20 - 26.10 kohti Portugalia.

Onko täällä muitakin etelään muuttajia? :roll:

Hyvin lähtee Volvo käyntiin palmun alta! :wink: :wink: :lol:

Re: Muuttolinnut!

Lähetetty: 17 Heinä 2010 07:54
Kirjoittaja Scania-Vanhool
Liityn teihin Muuttolintuihin oman kulkurin valmistuttua, ja luotettavan arvon lunastuksen jälkeen :roll:
Ei tule joka vuosi onnistumaan, mutta olen luvannut yhteistyökumppanit viedä reissuun auton valmistuttua ja kilometrejä saatu alle muutama tuhannen!

Muutto "etelään" saattaa olla meidän iässä sellainen 4 viikon reissu :D

Re: Muuttolinnut!

Lähetetty: 01 Elo 2010 10:33
Kirjoittaja KajNyy1
Tervetuloa mukaan harrastukseen jaloon :D . Ei se onnistu joka vuosi eläkkeelläkään kuudesta talvesta neljä onnistui. Seuraavastakaan ei ole tietoa että onnistuuko, terveys on tärkeä osatekijä.

:wink: Mikäli teillä on autossa paljon ikkunapinta-alaa niinkuin meillä en suosittele matkaa Alppien - Pyreneiden eteläpuolelle kesäkuun puolivälin ja elokuun lupun välisellä ajakavälillä koska ilmasto on silloin bussissa lian kuuma paikallaan altaessa ilman ilmastointia.

:wink: Kahden hengen kuormalla laivayhteys Suomi - Saksa on edullisempi kuin pelkät polttoainekulut via Baltika tai Ruotsin läpi ajaen :o