Sivu 1/1

Vuosi 2012

Lähetetty: 28 Marras 2012 17:29
Kirjoittaja MAN
Matkattu Hartolasta Hyvinkäälle katsastukseen elokuussa ja tuotu auto takaisin Hartolaan viime sunnuntain !!! Siinä tämän vuoden reissut !!! 8)

Re: Vuosi 2012

Lähetetty: 28 Marras 2012 23:43
Kirjoittaja Lahti32
Tämän vuoden reissuja:
- pääsiäisenä Lapissa
- kesäkuussa Varangilla Norjassa
- heinäkuussa eteläsuomessa Helsinkiä myöten
- elokuussa Akka pohjoisruotsissa
- muutama lyhempi retki pitkin vuotta

Syksyllä oo missään käyty. Tuossa son vaan pihassa seissy ja saunaa lämmitetty. Retkeilyn kannalta jää hieman surkeaksi vuodeksi tämä 2012.

Re: Vuosi 2012

Lähetetty: 29 Marras 2012 18:34
Kirjoittaja wiima63
Meillä yks reissu kiikalaan, 3 alastaron viikonloppua, juhannus yläneellä. kesä tais alkaa american car show reissulla ja loppu jo tällä kertaa tuurin reissuun. Tulihan sitä varmaan kaikenkaikkiaan joku liki 20 yötä vietettyä.

Re: Vuosi 2012

Lähetetty: 29 Marras 2012 19:19
Kirjoittaja Zippo
Joensuu Ilosaari, Kouvola, Repovedel ja eileen -2 pakkases lisää jäähdytinnestettä ja 10 metrin siirto talviparkkiin..
Tänä kesänä joutui taas tankkaamaan kaks kertaa.. =D

Re: Vuosi 2012

Lähetetty: 30 Marras 2012 11:27
Kirjoittaja Janezki88
Loppukesästä tuli kulkuri hankittua. Ensimmäinen reissu oli tietenkin ajo Pellosta Vantaalle, siinä kyllä riitti tekemistä. Heti seuraavana viikonloppuna tehtiin autonhakureissulla mukana olleen kaverin kanssa pikku testi/jahti/kalareissu jossain Hämeenlinnan suunnalla. Ei oltu vielä ehditty perehtyä kaasulämmitykseen, joten katsottiin viisaimmaksi nukkua ilman lämmitystä. Herättiin aamulla kuuden aikaan ihan jäässä, auto käyntiin ja äkkiä kaverin kämpälle jatkamaan unia.

Siitä kuukausi eteenpäin, niin löysin itseni Joensuusta Linnunlahden leirintäalueelta. Sieltä sitten työviikon jälkeen Lumijoelle ja sunnuntaina takas etelää kohti. Kohtuu pitkä ajomatka alkoi loppusuoralla väsyttämään, niinpä päätin jäädä Renkomäen jälkeiseen rekkaparkkiin yöksi. Isä oli neuvonut kaasulämmittimen käytön, niin tällä kertaa ei tarvinut herätä aamulla hampaiden kalinaan. Siitä sitte aamulla jatkoin matkaa ja ajelin suoraan töihin, eli reissu loppui vasta töiden jälkeen :) (hyvä keino vähän pidentää lomaa ja tasoittaa arjen pariin laskeutumista.)
Se reissu meni tosiaan ilman ongelmia, mutta jotenkin tuo leirintäalueella leiriytyminen tökkii. Kaikki on tehty niin helpoksi, että eihän siinä saa kunnon retkifiilistä aikaiseksi.

Tämmöistä täältä pikkuautojen puolelta tänä vuonna.Muita reissuja ei tullu tehtyä, mitä nyt vähän nurkka-ajoa pk-seudulla. Maalis-huhtikuun vaihteeseen suunnitteilla sitte pidempi Euroopan reissu, mutta siitä myöhemmin.