Hallipaikka hakusessa

Yleiset tai muut asiat, joille ei ole omaa osastoa
Avatar
ob_do
Rattimajuri
Viestit: 183
Liittynyt: 25 Tammi 2010 08:09
Truck: Kutter 7
Location: Akaa
Member id: 211

Hallipaikka hakusessa

Viesti Kirjoittaja ob_do »

Tervehdys pitkästä aikaa. Otsikon mukaisesti ois tarvetta saada bussi katon alle muutamana viikonloppuna tai miksei arkenakin kevään mittaan. Ajokausi kun lähenee uhkaavasti ja viime kesän pikaprojekti jätti vielä aika paljon tehtävää.... Tampereen alueelta kun jokin paikka löytyis. Ilmoitella saapi numeroon 045 2771737 tai yv:nä.
Perse edellä puuhun.

Scania Vabis/Kutter 7 '67***Nymans Komet '59***Mercedes-Benz SE260 '86***Desoto Firedome '57***Triumph Herald '66
touring
Apukuski
Viestit: 15
Liittynyt: 27 Huhti 2009 13:16
Location: Turku

Re: Hallipaikka hakusessa

Viesti Kirjoittaja touring »

Käytän ketjuasi hyväksi kun vissiin Mansesterista on kyse: Jos (ja kun) projekti etenee niin kuukauden tai parin sisään olisi tarve vähintään 4,5 metrisellä ovella varustetulle vakituiselle tallipaikalle.

Jos ei muuten löydy niin voidaan tietysti yhdistää voimia: olis tiedossa myös projeksi joka etsii noin 150 neliön verran 6 metriä korkeeta hallitilaa. Ottas kimpassa 200 niin kaikkien tarpeet tulis varmaan kuntoon kohtuullisin kuluin.
Avatar
Rosvolinna
Vapaaherra
Viestit: 3659
Liittynyt: 10 Marras 2007 15:29
Truck: B10M + MB515
Location: Vihti

Re: Hallipaikka hakusessa

Viesti Kirjoittaja Rosvolinna »

Kyllähän tuollaiselle kimppahallille löytyisi varmasti kysyntää. Ainakin suurimpien asutuskeskuksien lähialueilla. Olisihan se mukava, jos saisi auton silloin tällöin sisätilaan rempattavaksi. Vielä kun hallin ympärillä olisi iso häkkipiha, niin kysyntä olisi taattua.
En mä näistä mitään tiedä, mutta kantapääni on kasvattanut laajahkon mutun
Vastaa Viestiin