Ihmeellistä käytöstä....

Yleiset tai muut asiat, joille ei ole omaa osastoa
Avatar
pupetti
Rattimajuri
Viestit: 230
Liittynyt: 04 Joulu 2007 16:25
Truck: mercedes-benz
Location: Vaasa/ muu suomi

Ihmeellistä käytöstä....

Viesti Kirjoittaja pupetti »

oli kun kaveri oli eräällä leirintä-alueella, oli jo ollut pari yötä, ja eilen illalla meni alueen ravintolaan paukulle, tarkoituksenaan ottaa niitä pari ja mennä sitten unille, no juotuaan ensimmäisen tuli toisen vuoro, ja tilausta esittäessään sanoi että: laittasitko se juoma samaan lasiin ettei tule turhaa tiskiä.

Tuloksena oli että tarjoilija heitti lasin ämpäriin missä on rikkinäisiä laseja ennestään, eikä sanonut mitään, eikä tuonut toista paukkua,
tuijotti kaveria hiukka pitkään kun hän totesi:
No, se oli sitten siinä se, ja marssi ulos ravintolasta jättäen pöytään "tippiä" 2.5€.

Mennessään "juottolaan" oli kaverini selvinpäin eikä ollut nauttinut mitään alkoholijuomia sitä ennen.
Nyt kysynkin että onko kenellekkään muulle moista tapahtunut?

Kysyn itse parilta ravintoloitsijalta asiasta, ja kerron sitten heidän näkemyksensä asiasta, paikan ilmoitan kunhan saan joitakin vastauksia että onko kenellekkään moista ennen tapahtunut ja jos näen sen tarpeelliseksi.

Mutta siihen leirintäpaikkaan hän oli muuten erittäin tyytyväinen, eikä hänellä ollut mitään ongelmia kenenkään tai minkään muun asian kanssa, mutta se että minkäänlaista vastausta ei hän, kuten en minäkään, ole moisesta tapahtumasta saanut vaikka sitä on pyydetty sekä luurin että kirjoituksen kautta.

Ei muuten mutta kun hän koki koko tapahtuman niin että hän ei olisi osannut käyttäytyä ko. ravintolassa eikä ollut tarpeeksi "hyvä" asiakas.

Niin ja hän on hyvin rauhallinen ihminen joka ajaa taksia pääkaupunki seudulla ja tykkää olla omissa oloissaan kun hän on lomalla, istuu mielellään omassa rauhassaan ja seuraa ihmisiä jonkun matkan päästä, mutta kun joku alkaa juttusille hänen kanssaan ei hän ylenkatso ketään tai mitään ihmistä, ja on hyvin pidetty työntekijänä niin yrittäjän kuin asiakkaiden puolelta.

Mutta mielenkiinnolla jään odottelemaan vastauksia.

Terv: pupetti
Skype: pupetti8
Mersu on hyvä myyränpelättimenäkin.
Joudah
Tosi harrastaja
Viestit: 45
Liittynyt: 12 Huhti 2008 20:31
Truck: Cania BF110 / Arna
Location: Turku

Re: Ihmeellistä käytöstä....

Viesti Kirjoittaja Joudah »

Kieltämättä suht mielenkiintoinen tapaus.

Asiakaspalvelu on kuitenkin asiakaspalvelua, joten olisiko baarimikolla/minnalla ollut rahtusen huono päivä?
Avatar
B9M
Kansleri
Viestit: 1481
Liittynyt: 05 Helmi 2005 15:35
Truck: Volvo FH12 380 XL
Location: Kokkola
Member id: 048
Paikkakunta: Kokkola

Re: Ihmeellistä käytöstä....

Viesti Kirjoittaja B9M »

Ei tuommoinen käytös kenellekkään mukavalta tunnu :evil: . Maailmaan mahtuu monelaista asiakaspalvelijaa. :roll: Pitää osata itsekkin antaa jotain mennä saman tien toisesta korvasta ulos :shock: Pieniä asioita suuressa maailmassa 8) Tv. Ari
#048
kuoppaukko
Rattimajuri
Viestit: 168
Liittynyt: 07 Joulu 2006 11:57
Paikkakunta: Haapajarvi

Re: Ihmeellistä käytöstä....

Viesti Kirjoittaja kuoppaukko »

Eipa hataa,, Edella kuvattu ja muutkin mukavat kaytosmallit nayttavat olevan yleistymassa kaikissa palveluammateissa. Lienee asenne muuttumassa tekijoiden nuorentumisen mukana tyyliksi,,"eiko sulla ole mitaan parempaa tekemista ku tunkea tanne hairitsemaan mun haaveilua,,,???V....un aalio".
Kun mina olen kysymyksessa taman ymmartaa,,, mutta kun muillekin sattuu,,
Alussa oli tie, kuoppaukko ja Scania BF86S/Lahti31.
Avatar
JuTi
Tosi harrastaja
Viestit: 39
Liittynyt: 05 Huhti 2007 18:37
Truck: Scania 112 DeltaStar
Location: Punkalaidun
Member id: 57
Paikkakunta: punkalaidun

Re: Ihmeellistä käytöstä....

Viesti Kirjoittaja JuTi »

Joo...o. Aikas näppärää...mutta meidänkin baarissa lukee tiskillä "Palvelua ei voi moittia jos sitä ei ole..." :D
Scania 112 DeltaStar-87
Vastaa Viestiin