Keula nousee kun vejät eteenpäin alareunasta, mutta akut kai on sivuposkessa (eka tai toka luukku vasemmalla) tai kuskin alla sivussa, riippuu missä webasto on. Onko se kanikan vai volvon alustalla?
Kyllä suurimmassa osassa Superstareja varsinkin Scanian alustalla niin akut on maskin takana heti keskellä, eli luukku alareunasta auki, ja joko ne akut näkee heti tai suojapellin takana keskellä autoa.
Mahurivolvoalustaisessa Superstaarissa ne on kuskin puolen sivulla ekan sivuluukun takana
Aina pelaa ku itte tekee, tai sitten ei :O Kori: Carrus star 502 Cargo vm.2001, alusta Volvo B10M-70B , Moottori DH10A 360, ZF-automaatti, Yamaha FJR1300 mopeti. Nyttemmin VanHool 1988, Volvo B10M, 3-akselinen 14,5 meetriä tilahirmua
moron! kiitoksia neuvoista,sieltä maskin takaahan ne löytyivät keskeltä.meinas vaan kahva jäädä käteen kun oli niin jäykkä.koitetaan jotain kuvia saada kun kerkiää.toistaiseksi ei oo kun penkit viskattu pihalle ja toisen puolen lattia purettu melkein vielä piisa hommaa,hullujen hommaa