Uusi jääkaappi
-
- Renkaiden potkija
- Viestit: 2
- Liittynyt: 04 Maalis 2018 21:56
- Truck: Scania Irizar vm.95
- Location: Turku
Uusi jääkaappi
Mikähän jääkaappi linja-autoon kannattaisi laittaa? Kaasuja ei ole enkä ajatellut myöskään asentaa nykyisten määräysten ja pykälien takia. Kestääkö perus jenkkikaappi? Vsi mitä vaihtoehtoja on?
Re: Uusi jääkaappi
Mä hommasin tavallisen sähköllä toimivan jääkaapin, joka on perinteisellä mekaanisella termarilla. Jääkaapin sisälle menevän johdon irroittamalla voi muuttaa sisävalon ja termostaatin toimiaan 24V, niin että termari kytkee releellä sekä invertterin että jääkaapin kompuran päälle. Näin ei verttiä tarvitse pitää kokoaikaa päällä tai valmiustilassa syömässä sähköä.
Siis sen varsinaisen kylmätilan sisälle menevä johto, se haarautui suoraan siellä purkilla johon verkkojohto on päätetty koneen takana.
Siis sen varsinaisen kylmätilan sisälle menevä johto, se haarautui suoraan siellä purkilla johon verkkojohto on päätetty koneen takana.
- Lahti32
- Vapaaherra
- Viestit: 4280
- Liittynyt: 03 Helmi 2005 09:05
- Truck: Jäämeri Express
- Location: Lumijoki
Re: Uusi jääkaappi
Waecon kompressorikaapeissa ei ole ollut moittimista. Toimii 10-30V jännitteillä ja on todella pitkäikäisiä. Coolxonia kokeiltu mutta takuuvaihtoa oli sitten tiedossa
Muoks: korjattu takuuvaihtolaatuisen merkki oikeaksi
Muoks: korjattu takuuvaihtolaatuisen merkki oikeaksi
Viimeksi muokannut Lahti32, 18 Maalis 2018 21:49. Yhteensä muokattu 1 kertaa.
Tulevaisuus on sähköinen
-
- Rattimajuri
- Viestit: 151
- Liittynyt: 13 Heinä 2017 11:46
- Truck: Volvo Ajokki Royal
- Location: Mänttä
- Member id: 382
Re: Uusi jääkaappi
24V kompurakaappi aurinkopaneeli hupiakuille toimiva systeemi...
- Iski
- Kansleri
- Viestit: 1261
- Liittynyt: 01 Elo 2012 11:33
- Truck: Carrus 502 B10M
- Location: Nurmijärvi Rajamäki
- Member id: 149
Re: Uusi jääkaappi
Kyllä meillä on jenkkikaappi toiminut hyvin.
Bussi on pop.
Volvo B10M Carrus star 502 -95 "Shakki"
Volvo B10M Carrus star 502 -95 "Shakki"